Tavan Vinç (Raylı Sistem Köprülü Vinç)

Kaldırma, Taşıma Raylı Sistem Köprülü Vinç (Tavan Vinci)nedir?    İş Makinesi Operatörü Kimdir?

Aslında tavan vinci, yekpare ve tek bir hareket yolundan imal edilmiş raylı sisteme verilen addır. Bu raylı sistemle bir düzlem içerisinde yük kaldırıp hareket edebilen vinçlere de “tavan vinci” denir. Vinçlerin rayları çelik konstrüksiyondan imal edilir. Vinçler, rayların bulunduğu düzlemde ileri geri ve yukarı aşağı olmak üzere 4 yönde, iki boyutlu olarak hareket edebilirler.

Kolayca montajı yapılabilen bu makinelerin bakımı da oldukça basittir. Modellere göre manyetik ve diskli frenler sayesinde hareket esnasındaki vincin yumuşak şekilde durma kabiliyeti vardır. Böylece emniyetli kaldırma ve taşıma sağlanır. Sessiz çalışır, gürültü yapmaz.

Ayrıca tavan vincinin uzun ömürlü olması da en çok tercih edilen sebeplerindendir. Bu vinçler Avrupa Birliği standartlarına uygun üretilen kaldırma makineleri arasındadır. Vinç kısımları, vince askılı kumanda ile kontrol edilir. Dilerseniz uzaktan kumanda da bu tip vinçlere entegre edilebilir.

Tavan Vinç Operatörü ; Kaldırma, Taşıma Raylı Sistem Köprülü Vinç (Tavan Vinci)Tipi İş Makinesinin yaptığı iş ve özelliğe uygun emniyetli ve verimli bir şekilde kullanan, Kaldırma, Taşıma Raylı Sistem Köprülü Vinç (Tavan Vinci) Tipi İş Makinesinin  çalışma öncesi ve çalışma sonrası kontrol, bakım ve ayarlarını yapabilen  Operatörlük Belgesine  sahip nitelikli kişidir.

Yeni çıkan İş Sağlığı ve Kanun kapsamında Tavan Vinç Kullanıcıları Kaldırma, Taşıma Raylı Sistem Köprülü Vinç (Tavan Vinci) Tipi İş Makinesi Operatörlük Belgesi almak zorundadır.

Tavan Vinç Operatörü; Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onaylı Operatör Belgesine sahip olmalıdır. Herhangi bir kaza anında bütün sorumluluklar operatöre aittir. Operatör Belgesine sahip olmayan kişi yasal olarak iş makinesini kullanamaz. Bu tür elemanları çalıştıran işverenler 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu hükümlerine göre suçlu sayılırlar.

Bu sertifikayı Arslanbey Operatörlük Kursundan almak için yapmanız gerekenler

1 – Kimlik fotokopisi

2 – Diploma veya öğrenci belgesi

3 – Adli Sicil Belgesi veya beyanı

4 – 2 adet fotoğraf’la

 

Bize bu belgeleri Kursumuza gelerek elden teslim yoluyla veya

asarkli@hotmail.com adresine mail yoluyla veya

05301709761 telefon numarasına whatsapp yoluyla ulaştırmanız gerekmektedir.

Yardıma mı ihtiyacınız var?